Dolarını Bozdur Kampanyamızın Basında yansımaları

10 bin dolar bozdurana 50 bin TL indirimle ev satılacak


Dolar başta olmak üzere döviz kurlarındaki artışların ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın döviz bozdurma çağrısı ile başlayan dolara karşı kampanyaya müteahhitler de katıldı. Konya’da faaliyet gösteren Gündoğan İnşaat, en az 10 bin dolar bozduranlara son projesindeki daireleri 50 bin TL indirimli satmaya başladı.


Dövizi silah gibi kullanan odaklar bu kez beklemedikleri bir tepkiyle karşılaştı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın TL çağrısı milleti harekete geçirdi. Yastık altındaki dövizler altın ve Türk lirasına çevrildi.

Çağrı uluslararası düzeyde de cevap buldu. Rusya, Çin ve İran gibi yakın ilişkiler kurulan ülkelerle ticaret TL üzerinden yapılacak.’Gündoğan İnşaat’tan kampanyaya tam destek

Dövize kaşı alınan kararlara büyük firmalar da büyük destek veriyor. Konya’da faaliyet gösteren Gündoğan inşaat, 10 bin dolarını bozduran müşterilerine 50 bin liralık indirim yapacak. Konuyla ilgili bir açıklama yapan Gündoğan İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi Mümtaz Gündoğan, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın çağrısına tam destek verdiklerini belirtti.

"15 Temmuz sonrası yakaladığımız birlik ve beraberlik ortamını ekonomi konusunda da göstermeliyiz" diyen Gündoğan, Türkiye ekonomisinin eski yıllara göre çok daha dayanıklı hale geldiğini, dolar başta olmak üzere döviz üzerinden ekonomi ile ilgili yapılmaya çalışılan manipülasyonların etkisiz kalacağını belirtti.

Çalışmaya, üretmeye ve istihdam sağlamaya devam edeceklerini ifade eden Gündoğan "Reisimizin ’dolarlarınızı bozdurun’ çağrısına firma olarak tam destek veriyoruz. En az 10 bin dolar bozdurup makbuzunu getirenlere Şubat ayında tamamlanacak olan son projemiz Şehr-i Crystal’deki konutlardan 50 bin TL indirim yapıyoruz. Bizim de bu çorbada tuzumuz bulunmun istedik" dedi.